سقف واردات کاغذ
محمد متولی، از واردکنندگان کاغذ، از برداشته شدن سقف واردات کاغذ از سوی وزرات صمت خبر داد و گفت: محدودیت در شرایط فعلی به نفع کاغذ نیست.
حسین متولی، مدیر انتشارات هوپا و از واردکنندگان کاغذ، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، از برداشتن سقف واردات کاغذ که در یک ماه گذشته موجب مشکلاتی برای واردکنندگان شده است،‌ خبر داد و گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با آقای انارکی معاون صنایع وطزارت صمت داشتیم و نسبت به تعیین سقف واردات انتقاداتی را مطرح کردیم،‌ در این جلسه آقاری انارکی گفتند که سقف واردات تمامی کالاها من جمله کاغذ برداشته شده است.
وی ادامه داد:‌ باید توجه داشته باشیم که کاغذ کالایی استراتژیک است و نمی‌توان با آن به مشابه کالاهای دیگر برخورد کرد،‌ از سوی دیگر هر نوع محدودیتی در واردات موجب می‌شود که ما کیفیت تولید داخل را نیز از دست بدهیم و راه را برای قاچاق باز کنیم، به نظر من به جای وضع محدودیت‌ باید گلوگاه واردات را با وضع تعرفه‌های مناسب بست.
متولی هم‌چنین از ورود محموله‌های بسیار کاغذ در ماه‌های اخیر به کشور خبر داد و گفت:‌ سقف واردات وزارت ارشاد رد نیمه اول سال 20 هزار تن بود که این سقف پر شده است،‌ بنابراین در ماه پایانی تابستان توزیع کاغذ انجام نشد. به زودی و با ورود محموله‌های جدید توزیع کاغذ جدی‌تر خواهد شد.
امیدواریم با تصمیمات مسئولین برای تولید سررسید 99 و چاپ تقویم رومیزی 99 مشکلی در زمینه تامین کاغذ تحریر و گلاسه نداشته باشیم.
منبع: خانواده چاپ