مقاله انواع تقویم رومیزی – قسمت دوم

قسمت اول مقاله انواع تقویم رومیزی را قبل از مطالعه این قسمت حتماً بخوانید.

تقویم رومیزی اختصاصی

قابلیت های تبلیغاتی:

3-1-1 تبلیغات روی پایه: رایج ترین نوع تبلیغات تقویم رومیزی، چاپ طلاکوب روی پایه سلفونی/گالینگوری تقویم رومیزی است که معمولاً در تیراژهای پایین به صورت یک طرف پایه و دو طرف پایه انجام می شود و با توجه به هزینه پایین این نوع تبلیغات، گزینه ی به صرفه ای جهت هدایای تبلیغاتی سال جدید می باشد.

3-1-2 چاپ پایه اختصاصی: در تیراژهای بالا امکان چاپ طرح مورد نظر مشتری و پایه سازی سخت با آن وجود دارد که در این نوع تبلیغات، طرح مورد نظر به صورت یک پوستر تبلیغاتی چاپ شده، یعنی عکس، لوگو و متن را می توان به صورت 4 رنگ ( تمام رنگی ) چاپ شده و پایه سازی می شود. نکته حائز اهمیت در طراحی پایه اختصاصی تقویم اینست که با توجه به ارتفاع برگه های تقویم، معمولاً چند سانتی متر پایین پایه قابل رویت است و تبلیغات شما زمانی موثر واقع می شود که در قسمت مورد نظر چاپ شده باشد.
3-1-3 پلاک با لیزر لوگو: بر روی پایه تقویم رومیزی بسته به نوع طراحی و فضایی که پایه تقویم دارد، امکان اضافه کردن پلاک فلزی می باشد که لوگو و مشخصات شرکت بر روی آن لیزر ( حک ) می شود.
3-1-4 لیزر پایه: در تقویم رومیزی فانتزی که با پایه چوبی ساخته می شوند، لوگو، آدرس، تلفن و سایر مشخصات مورد درخواست مشتری بر روی پایه تقویم لیزر می شود.
3-1-5 چاپ تقویم رومیزی اختصاصی: در این مدل تمامی صفحات تقویم رومیزی در سایز دلخواه مشتری و با طرح مورد درخواست مشتری طراحی و بر روی برگه های گلاسه و یا کاغذهای فانتزی چاپ می شود. برای پایه تقویم نیز با توجه به اختصاصی بودن کار امکان استفاده از تمامی پایه های ذکر شده در مقاله وجود دارد.

3-2- انواع صحافی تقویم رومیزی پایه دار:
3-2-1 صحافی فنردوبل: رایج ترین صحافی در تقویم های رومیزی، پانچ و فنر می باشد که در آن برگه ها و پایه تقویم پانچ شده و با فنردوبل به هم متصل می شوند. به جهت فانتزی نمودن کار می توان فنر را به صورت دو تکه استفاده نمود و یا از فنرهای رنگی ( طلایی، مشکی و … ) در صحافی استفاده کرد.
3-2-2 در برخی تقویم های فانتزی که با طلق و حتی پایه سازی سخت ساخته می شوند، طراحی به گونه ای صورت می گیرد که نیاز به صحافی نیست و برگه ها جداگانه برش خورده و برگه ی مربوط به هر ماه را در قسمت مشخص شده در تقویم قرار می دهند.

4- تقویم رومیزی یادداشت دار:

جهت کاربردی تر کردن تقویم رومیزی پایه دار یک لت به قسمت جلویی پایه تقویم اضافه می شود و یادداشت ها بر روی آن چسبانده می شوند. در این نوع تقویم برگه های یادداشت با سرچسب به هم متصل می شوند و به لبه ی پایه اضافه می شوند. برای یادداشت دار کردن تقویم می توان به جای اضافه کردن لت و چسباندن برگه ها، پایه را از نظر طولی بزرگتر ساخت و برگه های یادداشت را همانند برگه های گلاسه تقویم، پانچ و فنر نمود. البته این مورد به دلیل ایستاده بودن برگه های یادداشت، آزادی کمتری برای یادداشت برداری دارد.

5- سایر انواع تقویم رومیزی رومیزی:

با توجه به نیاز بازار و ذوق و سلیقه ی تولید کنندگان، شاهد تولید انواع تقویم رومیزی پاکت دار، تقویم جای خودکاری دار و سایر تقویم های رومیزی که از نظر فنی امکان تولید آن ها می باشد، هستیم که به دلیل گسترده بودن، شرح آن در این مقاله نمی گنجد.

مجموعه چاپ و صحافی ریحان با در اختیار داشتن کارگاه صحافی مجهز به انواع دستگاه های تولید تقویم رومیزی، آماده ی دریافت سفارشات چاپ سررسید شرکت ها، سازمان ها، موسسات و مجموعه های همکار می باشد.
📞 02133984134
📞 02133985629
ایمیل: reihanads.ir@gmail.com
حق تکثیر:
این مقاله به طور اختصاصی توسط کارشناسان تحریریه مجموعه سررسید ریحان تنظیم شده و استفاده از آن در سایت ها و مجلات تنها با ذکر کامل نام و لینک سررسید ریحان مجاز است.
دریافت PDF مقاله:
دانلود مقاله انواع تقویم رومیزی
برای دریافت لیست قیمت سررسید 99 ، صفحه ی ” قیمت سررسید ” را مشاهده نمایید.