سررسید اختصاصی چیست؟

چاپ سررسید اختصاصی را می توان یکی از دلایل اصلی استفاده از سررسید به عنوان یک هدیه ی تبلیغاتی کاربردی با قیمت مناسب نام برد.
در این مقاله به طور مختصر به معرفی سررسید اختصاصی می پردازیم.

چاپ سررسید اختصاصی

در فرآیند چاپ سررسید به دو صورت می توان تبلیغات مورد نظر را درج نمود.
نوع اول انجام تبلیغات روی سررسید چاپ شده از قبل می باشد که پیش از این در مقاله ” انواع چاپ سررسید تبلیغاتی ” توضیحات مرتبط با این نوع تبلیغات که شامل چاپ روی جلد ( طلاکوبی و داغکوبی روی جلد، لیزر جلد، چاپ جلد اختصاصی سلفونی و لیزر روی پلاک سررسید ) و چاپ داخل سررسید شامل لت گذاری، چاپ لوگو در تمامی صفحات، چاپ ربان و آستر بدرقه اختصاصی ذکر شده است.
انجام موارد فوق اصطلاحاً “سفارشی سازی سررسید ” نامیده می شود که به اشتباه آن را ” اختصاصی سازی سررسید ” می خوانند.

سفارشی سازی سررسید بر روی سررسیدهایی انجام می شود که توسط تولیدکنندگان آن به صورت عمومی و در تیراژ بالا چاپ شده است که به دو نوع صحافی شده و صحافی نشده تقسیم می شوند. فرآیند چاپ روی جلد بر روی سررسیدهای صحافی شده از قبل انجام می شود که امکان لت گذاری، ترام و … در آن ها وجود ندارد و فرآیند چاپ داخل سررسید بر روی سررسیدهای صحافی نشده اعمال می شود که به صورت فرم های چاپی تا نشده وجود دارد و امکان چاپ ترام در آن ها وجود دارد. لت گذاری نیز می بایست قبل از دوخت شدن فرم های سررسید و چسبانده شدن آستر بدرقه انجام شود تا در فرآیند ترتیب فرم های داخلی، به عنوان فرم اول قرار گیرد.

سالنامه اختصاصی چیست؟

سررسید اختصاصی همانطور که از نام آن پیداست به صورت کاملاً اختصاصی تولید شده و جزء تولیدات معمول نمی باشد.
فرآیند اختصاصی سازی می تواند شامل انتخاب قطع دلخواه، انتخاب جلد با متریال مورد نظر، نوع کاغذ داخلی، نوع صحافی و حتی ربان و آستربدرقه با طرح و جزئیات دلخواه باشد.

در این نوع سررسید می توان تمامی صفحات داخلی سررسید را به دلخواه مشتری طراحی و اجرا نمود. به عنوان مثال شرکت های بزرگ؛ مناسبت ها، رویدادها، تاریخ های شرکت در نمایشگاه ها و سایر این قبیل موارد را در تاریخ مربوطه در سررسید خود درج می نمایند. فروشگاه ها تخفیف های دوره ای از پیش معین شده را در سررسید اهدایی به مشتریان خود اعلام می کنند و حتی می توان صفحات داخلی سررسید را مرتبط با شغل سفارش دهنده طراحی نمود. سررسید با جدول های حسابداری و یا سررسید با جداول نوبت دهی پزشکی مثال های مناسبی از این نوع اختصاصی سازی داخله سررسید می باشند.
با توجه به اینکه فرآیند چاپ سالنامه اختصاصی مستلزم صرف زمان زیادی است، لازم است ثبت این قبیل سفارشات قبل از زمان اوج سفارشات در سه ماهه انتهایی سال باشد.
سررسید ریحان تولید کننده انواع سررسید عمومی و اختصاصی، آماده دریافت سفارشات چاپ سررسید اختصاصی شما عزیزان می باشد.
حق تکثیر:
این مقاله به طور اختصاصی توسط کارشناسان تحریریه مجموعه سررسید ریحان تنظیم شده و استفاده از آن در سایت ها و مجلات تنها با ذکر کامل نام و لینک سررسید ریحان مجاز است.
دریافت PDF مقاله:
دانلود مقاله سالنامه اختصاصی چیست؟

لیست قیمت چاپ سررسید 99 را می توانید در صفحه ” قیمت سررسید 99 ” مشاهده نمایید.
برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش چاپ سررسید با ما تماس بگیرید:
📞 02133984134
📞 02133985629
ایمیل: reihanads.ir@gmail.com
تلگرام: 09229033427 ( فقط جهت پیغام تلگرام – با این خط پاسخگویی تلفنی انجام نمی شود. )