دانلود تقویم 98

دانلود تقویم 98 | تقویم 98 با مناسبت ها | تقویم سال1398

تقویم سال 98 هجری شمسی توسط شورای فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اواسط آذرماه 1397 اعلام گشته و فایل آن را می توانید از لینک زیر به صورت رایگان دریافت نمایید.

دانلود تقویم 98


طبق اعلام شورای فرهنگ عمومی لحظه تحویل سال 98 ساعت 1 و 28 دقیقه و 27 ثانیه روز پنج شنبه 1 فروردین 1398 هجری شمسیT مطابق 14 رجب 1440 هجری قمری و 21 مارس 2019 میلادی می باشد.
با توجه به اعلام تقویم رسمی، صدور مجوز چاپ تقویم و سررسید 98 نیز آغاز شده و به زودی سررسیدهای گروه تبلیغاتی ریحان نیز پس از طی مراحل قانونی کسب مجوز چاپ، مراحل چاپ و صحافی را طی می کنند. در اطلاعیه های بعدی سایت زمان دقیق رونمایی از سررسید 98 گروه تبلیغاتی ریحان اعلام خواهد شد.
مشتریان گرامی از هم اکنون می توانند با تایید پیش فاکتورهای چاپ سررسید اختصاصی، سفارشات خود را در زمان تعیین شده در پیش فاکتور تحویل بگیرند.
جهت کسب اطلاعات بیش تر در مورد چاپ سررسید با ما تماس بگیرید و به کانال تلگرام سررسید ریحان مراجعه نمایید.

رویداد نجومی قابل رؤیت در ایران در سال 1398 هجری شمسی نیز به شرح زیر است:
1- ماه گرفتگی جزیی در تاریخ چهارشنبه 26 تیر
آغاز گرفتگی: 32 دقیقه بامداد
حداکثر: ساعت 2 و 1 دقیقه بامداد
پایان گرفتگی: ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد
حداکثر پوشیدگی قرص ماه: 67 درصد
این گرفتگی در آمریکای جنوبی به جز بخشی از شمال غرب آن، اروپا، آسیا به جز شمال شرق آن، آفریقا و استرالیا دیده می شود.

2-خورشیدگرفتگی در تاریخ پن جشنبه 5 دی
این خورشید گرفتگی از نوع حلقوی است که در ایران و بسیاری از نقاط جهان به صورت جزیی دیده می شود. در تهران، ماه حداکثر 61 درصد از قرص خورشید را می پوشاند و قرص گرفته خورشید در حالی طلوع می کند که مراحل باز شدن را سپری می کند. در تهران، گرفتگی در ساعت 8 و 23 دقیقه پایان م ییابد. زمان و حداکثر میزا ن پوشیدگی در سایر نقاط ایران با تهران متفاوت است. این مقدار از حداکثر 86 درصد در جزایر خلیج فارس تا حداقل 46 درصد در شمال شرق کشور متغیر است. این گرفتگی در آسیا، بخش هایی از شمال و غرب استرالیا، بخشی از شمال شرق آفریقا، به صورت جزیی و در بخشی از عربستان سعودی، قطر، امارات متحده عربی، عمان، جنوب هند، سریلانکا، مالزی، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین و برونئی به صورت حلقوی قابل مشاهده است.