تقویم رومیزی اختصاصی | چاپ تقویم رومیزی

قسمت اول مقاله انواع تقویم رومیزی

قابلیت های تبلیغاتی:

3-1-1 تبلیغات روی پایه: رایج ترین نوع تبلیغات تقویم رومیزی، چاپ طلاکوب روی پایه سلفونی/گالینگوری تقویم رومیزی است که معمولاً در تیراژهای پایین به صورت یک طرف پایه و دو طرف پایه انجام می شود و با توجه به هزینه پایین این نوع تبلیغات، گزینه ی به صرفه ای جهت هدایای تبلیغاتی سال جدید می باشد.

3-1-2 چاپ پایه اختصاصی: در تیراژهای بالا امکان چاپ طرح مورد نظر مشتری و پایه سازی سخت با آن وجود دارد که در این نوع تبلیغات، طرح مورد نظر به صورت یک پوستر تبلیغاتی چاپ شده، یعنی عکس، لوگو و متن را می توان به صورت 4 رنگ ( تمام رنگی ) چاپ شده و پایه سازی می شود. نکته حائز اهمیت در طراحی پایه اختصاصی تقویم اینست که با توجه به ارتفاع برگه های تقویم، معمولاً چند سانتی متر پایین پایه قابل رویت است و تبلیغات شما زمانی موثر واقع می شود که در قسمت مورد نظر چاپ شده باشد.
3-1-3 پلاک با لیزر لوگو: بر روی پایه تقویم رومیزی بسته به نوع طراحی و فضایی که پایه تقویم دارد، امکان اضافه کردن پلاک فلزی می باشد که لوگو و مشخصات شرکت بر روی آن لیزر ( حک ) می شود.
3-1-4 لیزر پایه: در تقویم رومیزی های فانتزی که با پایه چوبی ساخته می شوند، لوگو، آدرس، تلفن و سایر مشخصات مورد درخواست مشتری بر روی پایه تقویم لیزر می شود.
3-1-5 چاپ تقویم رومیزی اختصاصی: در این مدل تمامی صفحات تقویم رومیزی در سایز دلخواه مشتری و با طرح مورد درخواست مشتری طراحی و بر روی برگه های گلاسه و یا کاغذهای فانتزی چاپ می شود. برای پایه تقویم نیز با توجه به اختصاصی بودن کار امکان استفاده از تمامی پایه های ذکر شده در مقاله وجود دارد.

3-2- انواع صحافی تقویم رومیزی پایه دار:
3-2-1 صحافی فنردوبل: رایج ترین صحافی در تقویم های رومیزی، پانچ و فنر می باشد که در آن برگه ها و پایه تقویم پانچ شده و با فنردوبل به هم متصل می شوند. به جهت فانتزی نمودن کار می توان فنر را به صورت دو تکه استفاده نمود و یا از فنرهای رنگی ( طلایی، مشکی و … ) در صحافی استفاده کرد.
3-2-2 در برخی تقویم های فانتزی که با طلق و حتی پایه سازی سخت ساخته می شوند، طراحی به گونه ای صورت می گیرد که نیاز به صحافی نیست و برگه ها جداگانه برش خورده و برگه ی مربوط به هر ماه را در قسمت مشخص شده در تقویم قرار می دهند.

4- تقویم رومیزی یادداشت دار:

جهت کاربردی تر کردن تقویم رومیزی پایه دار یک لت به قسمت جلویی پایه تقویم اضافه می شود و یادداشت ها بر روی آن چسبانده می شوند. در این نوع تقویم برگه های یادداشت با سرچسب به هم متصل می شوند و به لبه ی پایه اضافه می شوند. برای یادداشت دار کردن تقویم می توان به جای اضافه کردن لت و چسباندن برگه ها، پایه را از نظر طولی بزرگتر ساخت و برگه های یادداشت را همانند برگه های گلاسه تقویم، پانچ و فنر نمود. البته این مورد به دلیل ایستاده بودن برگه های یادداشت، آزادی کمتری برای یادداشت برداری دارد.

5- سایر انواع تقویم رومیزی رومیزی:

با توجه به نیاز بازار و ذوق و سلیقه ی تولید کنندگان، شاهد تولید انواع تقویم رومیزی پاکت دار، تقویم جای خودکاری دار و سایر تقویم های رومیزی که از نظر فنی امکان تولید آن ها می باشد، هستیم که به دلیل گسترده بودن، شرح آن در این مقاله نمی گنجد.

سررسید ریحان تولید کننده انواع تقویم رومیزی فانتزی و تقویم رومیزی اختصاصی، آماده دریافت سفارشات چاپ تقویم رومیزی اختصاصی شما عزیزان می باشد.
حق تکثیر:
این مقاله به طور اختصاصی توسط کارشناسان سررسید ریحان تنظیم شده و استفاده از آن در سایت ها و مجلات تنها با ذکر کامل نام و لینک سررسید ریحان مجاز است.
دریافت PDF مقاله:
دانلود مقاله انواع تقویم رومیزی
چاپ تقویم رومیزی 97 در سررسید ریحان:

» چاپ تقویم رومیزی 97