انواع چاپ جلد سررسید

برای چاپ جلد سررسید تبلیغاتی روش های مختلفی نظیر طلاکوبی، داغکوبی، لیزر و چاپ جلد اختصاصی وجود دارد که آن ها را مختصراً در این مقاله بررسی می نماییم.

انواع چاپ جلد سررسید

طلاکوبی جلد سررسید

طلاکوبی روی جلد سررسید توسط دستگاه طلاکوبی انجام می پذیرد. برای طلاکوبی ابتدا کلیشه سربی با محتوای متون، شماره و طرح هایی که قرار است بر روی جلد سررسید درج گردد تهیه می شود. سپس این کلیشه را روی دستگاه طلاکوب وصل می نمایند و سررسید را به صورتی که چاپ در جای مناسب آن درج شود گونیا می نمایند. بر روی دستگاه، نوار طلاکوب وصل می گردد و با بالا رفتن حرارت دستگاه و فشاری که دستگاه توسط کلیشه به نوار ایجاد می نماید، محتویات مورد نظر بر روی جلد سررسید درج می گردد. برای طلاکوبی علاوه بر نوار طلایی، نوار نقره ای، مشکی، آبی و حتی رنگ های دیگری نیز وجود دارد که می توان محتویات را به رنگ های آن ها بر روی سررسید درج کرد.
از طلاکوبی برای چاپ روی جلد سلفونی، جلد گالینگوری، جلدهای چرمی بدون بافت و پایه های تقویم رومیزی استفاده می گردد.

انواع چاپ جلد سررسید: طلاکوبی

انواع چاپ جلد سررسید: طلاکوبی با رنگ آبی روی پایه تقویم

داغکوبی جلد سررسید

داغکوبی سررسید همانند طلاکوبی توسط همان دستگاه انجام می گردد با این تفاوت که در این روش دیگر از نوار طلایی استفاده نمی شود و محتویات درج شده روی کلیشه به وسیله ی حرارت بالایی که دستگاه به کلیشه وارد می نماید روی جلد سررسید داغکوبی می شود.
برای داغکوبی روی جلد سررسید حتماً می بایست کلیشه سه میلیمتری تهیه شده باشد.
همانطور که در مقاله معرفی انواع جلد سررسید ذکر شده، بهترین نوع چاپ داغی بر روی جلدهای ترمو می باشد که پس از این عمل تغییر رنگ می دهند و متون مورد نظر شما را کاملاً مشخص می نمایند. بر روی جلد چرمی و برخی گالینگورهای ضخیم نیز امکان داغکوبی وجود دارد ولی با این عمل تغییر رنگی بر روی جلد صورت نمی پذیرد و فقط کلیشه و داغی آن سبب فرورفتگی روی جلد می گردد.
داغکوبی برای جلد سلفونی و تقویم رومیزی کاربردی ندارد.

انواع چاپ جلد سررسید: داغکوبی

انواع چاپ جلد سررسید: داغکوبی روی جلد چرمی


سفارش چاپ سررسید 99

مجموعه چاپ و صحافی ریحان انواع خدمات چاپ جلد سررسید تبلیغاتی نظیر چاپ طلاکوبی، داغکوبی، لیزر، چاپ رنگی و چاپ جلد اختصاصی را بر روی تمامی تولیدات خود انجام می دهد. شما می توانید برای مشاهده ی نمونه های سررسید و تقویم رومیزی این مجموعه و سفارش چاپ سررسید به صفحه های لیست قیمت سررسید 99 و سفارش چاپ سررسید اختصاصی مراجعه نمایید.
روش های تماس با ما:
📞 02133984134
📞 02133985629
ایمیل: reihanads.ir@gmail.com
تلگرام: 09229033427 ( فقط جهت پیغام تلگرام – با این خط پاسخگویی تلفنی انجام نمی شود. )

لیزر جلد سررسید

در این روش که توسط دستگاه لیزر انجام می شود، محتویات مورد درخواست توسط کامپیوتر به دستگاه لیزر منتقل شده و این دستگاه محتویات را توسط اشعه ی لیزر بر روی سطح مورد نظر حک می نماید.
دستگاه لیزر قادر است جزئیات بیش تری نسبت به روش های طلاکوبی و داغکوبی را نمایش دهد ولی این جزئیات به سطحی که روی آن لیزر می شود نیز وابستگی زیادی دارد.
از روش لیزر برای چاپ بر روی جلدهای چرمی به خصوص چرم چنج کالر، جلد ترمو و سطوح فلزی نظیر پلاک سررسید استفاده می شود.

چاپ رنگی روی جلد

چاپ رنگی روی جلد سررسید چند سال است که در حال جاافتادن می باشد. در این روش که توسط دستگاه فلت بد انجام می پذیرد، لوگو و یا محتویات شما به صورت رنگی بر روی جلد چرم، ترمو و یا گالینگور سررسید درج می گردد.
در این روش معمولاً از لوگو و یا متون کوتاه به صورت رنگی استفاده می شود و محتویات دیگری درج نمی گردد چرا که هم سرعت این نوع چاپ بسیار پایین است و هم هزینه ی تمام شده ی آن نسبت به روش های دیگر زیاد می باشد.

انواع چاپ جلد سررسید: چاپ فلت بد جلد

انواع چاپ جلد سررسید: چاپ فلت بد جلد

چاپ جلد اختصاصی سررسید

در صورتی که فضای محدود طلاکوبی، داغکوبی و لیزر روی جلد برای شما کافی نیست و نیاز دارید بر روی جلد سررسید علاوه بر اطلاعات مختصر، تصویر و لوگوی رنگی نیز داشته باشید، می توانید جلد اختصاصی سفارش دهید.
در این روش جلد سلفونی اختصاصی با طرح مورد نظر شما بر روی کاغذ گلاسه به صورت تمام رنگی چاپ می گردد و پس از اضافه کردن روکش سلفون و در صورت نیاز یووی موضعی، فرآیند جلدسازی انجام می شود.
با توجه به بالا بودن هزینه ی تهیه ی زینک، چاپ افست و سلفون کشی، چاپ جلد اختصاصی در تیراژهای پایین انجام نمی گردد و شرکت های مختلف محدودیت هایی را برای تیراژ این مدل چاپ در نظر می گیرند.

مقاله انواع چاپ جلد سررسید تبلیغاتی به طور اختصاصی توسط تیم تحریریه ی مجموعه چاپ و صحافی ریحان تولید شده است. لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در وبگاه خود، با قرار دادن نام و لینک وب سایت مجموعه ریحان، حقوق مولف را رعایت نمایید.